دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس

Islamic Azad University ShahreQods Branch

بخون تا ببینی تو چه مملکتی درس میخونی!!!!

فرارو- «من افشا می کنم، پس هستم» این جمله دست کم در مورد بسیاری از بازیگران صحنه سیاسی و رسانه ای ایران صدق می کند. پیش از این و با توجه به سپری شدن بخش عمده سال 87 به نظر می رسید که می توان عنوان «افشاگر سال» را به حسین پالیزدار اعطا کرد که سخنرانی جنجالی او زلزله ای در فضای سیاسی ایران به وجود آورد. سخنرانی که مصطفی پور محمدی وزیر پیشین کشور و رئیس سازمان بازرسی کل کشور به تازگی ادعاهای او را آمیزه ای از راست و دروغ خواند و خواستار برگزاری دادگاه علنی برای روشن شدن افکار عمومی در این زمینه شد.

اینک اما به نظر می رسد عباس سلیمی نمین مدیر مسئول پیشین روزنامه تهران تایمز و از چهره های شناخته شده جریان محافظه کار در آستانه زمستان بمبی خبری را منفجر کرده که شایستگی بیشتری برای کسب عنوان «افشاگرسال» به او اعطا می کند.

سلیمی نمین در سخنرانی که به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین انجام داد تمام جناح های سیاسی کشور را _ بدون تبعیض _ مورد مرحمت قرار داده است. او  پا را از این هم فراتر گذاشته و قضات، بسیجیان و حتا افرادی مانند محسن قرائتی رئیس نهضت سواد آموزی و مرد همیشه حاضر پنج شنبه های سیمای جمهوری اسلامی را نیز به اخذ رشوه متهم ساخته است. باید منتظر ماند و دید که آیا سرنوشتی مشابه پالیزدار در انتظار او هست یا نه؟ 

سخنان عباس سلیمی نمین، مدیر دفتر مطالعات تدوین تاریخ ایران را به نقل از هفته نامه تابان بخوانید:

سلیمی نمین، گفت: مدیریت دانشگاه آزاد در مخفیگاه خود، قدرت صدور مدرک دارد و می‌تواند یک روزه به قضات ارتقای علمی دهد، در چنین شرایطی سلامت قضایی در کشور دیگر معنایی نخواهد داشت. 

او از عدم نظارت مجالس اول تا هفتم نسبت به وضعیت و عملکرد دانشگاه آزاد اظهار تاسف و تصریح کرد: جای نگرانی است زمانی

که جاسبی به عنوان مدیر دانشگاه آزاد در دهن مجلس زده و از قرائت نتیجه تحقیق و تفحص در خصوص این دانشگاه در صحن علنی مجلس جلوگیری کرده است. 

سلیمی نمین اذعان داشت: امروز نمایندگان پا به رکاب جاسبی از شرق و غرب کشور، سهمیه لیسانس و فوق لیسانس از ایشان دریافت می‌کنند و در ازای آن در راستای اهداف او گام برمی‌دارند. نمایندگانی مانند شیخ قدرت از چپ و بادامچیان از راست در خدمت جاسبی هستند. 

سلیمی نمین، فساد مدیریت دانشگاه آزاد در سیستم اداری را بیشمار دانست و در تشریح آن گفت: عزت‌ا... دهقان، رییس صندوق بازنشستگی کل کشور در سال 71 در ازای وام‌دار شدن نسبت به جاسبی، 2 ملک چند میلیاردی 500 بازنشسته را طبق یک توافق‌نامه به او واگذار می‌کند و با شکایت مدیریت بعدی، قاضی رای به صحت معامله می‌دهد که این قاضی به عنوان مستخدم تشکیلات جاسبی شناسایی می‌شود و دیوان عالی او را محکوم و از سال 82 به دادسرای انتظامی قضات فرا می‌خواند، اما تاکنون اقدامی در خصوص آن صورت نگرفته است. 

مدیر دفتر مطالعات تدوین تاریخ ایران، مساله کردان را یکی دیگر از محصولات عملکرد جاسبی قلمداد و خاطرنشان کرد: جاسی به عناصر بانفوذی چون کردان در رسانه ملی نیاز داشت تا رسانه ملی را خاموش و با خاموشی رسانه، مردم و جامعه را در خاموشی و غفلت نگه دارد. 


وی در ادعایی عجیب بیان کرد: نفوذ جاسی در سیاست‌گذاری‌های دانشگاه‌های سراسری قابل تامل است، فردی که با دیکتاتوری باعث عدم تبادل نظر در دانشگاه‌های سراسری شده است. 

سلیمی نمین در این سخنرانی با تاکید براینکه "مگر افراد بسیجی نمی‌توانند آلوده شوند"، بسیج دانشجوئی فعلی و ‏محمد رضا مردانی‎ ‎رئیس سابق بسیج دانشجوئی را که در دی ماه گذشته از این سمت برکنار شد، به دریافت پول و ‏مدرک جعلی از دانشگاه آزاد متهم کرد و گفت: جاسبی عده‌ای از بسیجیان را وام‌دار خود کرده، حتی در حال ‏حاضر 60 میلیون تومان به بسیج دانشجویی کشور داده و مدرک دکترا به رییس سابق بسیج دانشجویی کشور اعطا ‏نموده تا در جلسات بسیج به او عنوان «بسیجی بزرگ کشور» تعلق بگیرد‎. 

او در خصوص دیگر اقدامات جاسبی در این نشست گفت:  جاسبی به ستاد اقامه نماز و آقای قرائتی پول‌های هنگفتی می‌پردازد تا از او حمایت کنند.

  
نویسنده : J A H E D ; ساعت ۳:۱٠ ‎ق.ظ روز ٢۳ بهمن ۱۳۸٧
تگ ها :